Înapoi la listarea arhivei

14 Martie 2021 - Stiinta are 2 jucatori in lotul Romaniei pentru Euro U21

Doi jucatori de la Universitatea Craiova, Stefan Vladoiu si Alexandru Campanu, au fost inclusi de selectionerul Adrian Mutu in lotul nationalei de tineret a Romaniei pentru Campionatul European din

14 Martie 2021 - Mihaila a marcat si Parma a invins AS Roma

Fostul atacant al Universitatii Craiova, Valentin Mihaila, a marcat al treilea sau gol pentru Parma, formatie care l-a transferat in toamna trecuta. Mihaila a deschis scorul in meciul pe care Parma

14 Martie 2021 - De maine incepe etapa a III-a de vaccinare anti-COVID-19

Premierul Florin Citu anunta ca de luni incepe etapa a III-a de vaccinare anti-COVID-19, peste 1,5 milioane de beneficiari fiind inscrisi pe platforma electronica, din care aproximativ 500.000 sunt

14 Martie 2021 - Liga Campionilor la handbal (F): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturi

Desi invinsa pe teren propriu la o diferenta de 6 goluri (21-27), CSM Bucuresti s-a calificat pentru sferturile de finala ale Ligii Campionilor, gratie victoriei din partida tur (33-24). Cristina

14 Martie 2021 - Bundesliga: Bayern Munchen de neoprit

In etapa a 25-a din campionatul Germaniei, Bayern Munchen s-a impus 3-1 pe Wesserstadion din Bremen. Leon Goretzka (min. 23), Serge Gnabri (min 35) si Robert Lewandoeski (min. 67) respectiv Niklas

14 Martie 2021 - La Liga: Atletico Madrid pierde teren

Etapa a 27-a din La Liga n-a fost deloc buna pentru Diego Simeone. Un derby al Madridului (Getafe - Atletico) s-a incheiat indecis (0-0) desi gazdele au evoluat 25 de minute in inferioritate numerica

14 Martie 2021 - Premier League: Sheffield United s-a despartit de antrenorul Chris Wilder

In functia de antrenor din 2016, Chris Wilder (53 ani), pe cale amiabila, s-a despartit de Sheffield United, "lanterna rosie" cu doar 14 puncte. Echipa se deplaseaza astazi la Leicester. Alte

14 Martie 2021 - Apelul sindicalistilor catre politisti, dupa cazul Onesti: "Iesiti urgent din grupurile de whatsapp"

Liderii de sindicat spun ca superiorii de la Bucuresti folosesc grupul de whatsapp pentru a da ordine, dar in cazul Onesti vor "sa se spele pe maini" si sustin ca informatiile trebuie sa vina pe cale