Înapoi la listarea arhivei

18 Aprilie 2021 - Voleibalistele Craiovei au promovat in prima liga

Echipa feminina de volei SCMU Craiova a promovat in prima liga, dupa ce a castigat turneul de promovare desfasurat pe teren propriu, in Sala Sporturilor "Ion Constantinescu". Fetele pregatite de

18 Aprilie 2021 - Dolj: 52 de cazuri noi de COVID - 19, incidenta scade in judet (1,99), dar a crescut la Craiova (2,75)

Conform ultimelor date comunicate de Institutia Prefectului Dolj, avand la baza centralizarea facuta de Directia de Sanatate Publica Dolj, situatia este sub control relativ, in ceea ce inseamna

18 Aprilie 2021 - Premier League: Sheffield - oficial retrogradata

Prin noua infrangere de aseara (0-1) pe Molineux, stadionul lui Wolverhampton, Sheffield este oficial retrogradata in divizia a 2-a (Championship). Dupa 2 sezoane in elita, cu doar 14 puncte

18 Aprilie 2021 - Cupa Angliei (semifinale): Manchester City eliminata

Gratie golului realizat de internationalul marocan Hakim Ziech (min. 55), Chelsea s-a calificat pentru finala Cupei Angliei unde va intalni pe invingatoarea partidei de astazi dintre Leicester si

18 Aprilie 2021 - Bundesliga: Bayern Munchen isi consolideaza pozitia de lidera

Eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor de catre PSG (2-3, 1-0) Bayern Munchen se poate consola cu castigarea unui nou titlu de campioana. Prin victoria obtinuta ieri in deplasare

18 Aprilie 2021 - Ouzounidis: "Marea noastra problema este lipsa golului"

Dupa remiza cu Sepsi, care o indeparteaza de titlu si mai mult pe Universitatea Craiova, antrenorul grec Marinos Ouzounidis a declarat ca marea problema a echipei este lipsa golului, fiind multumit

18 Aprilie 2021 - FC Barcelona a castigat Cupa Spaniei 2021

FC Barcelona a castigat Cupa Regelui, editia 2020-2021, dupa ce a surclasat-o pe Athletic Bilbao, scor 4-0, in finala de la Sevilla. Dupa o prima repriza imaculata, catalanii s-au dezlantuit in

18 Aprilie 2021 - Eternul 0-0 al Stiintei...

Seara s-a anuntat una nefasta pentru Stiinta din primul minut al meciului cu Sepsi. Baiaram, principalul jucator under al echipei, a fost victima agresivitatii echipei lui Grozavu, una care nu se