Înapoi la listarea arhivei

06 Iunie 2021 - Asta-seara, reprezentativa Romaniei in fata unui adversar de clasa

Misiune grea, din cale afara, pentru reprezentativa Romaniei, care asta-seara intalneste la Middlesbrough, reprezentativa Angliei, invingatoare mercuri in fata Austriei (1-0). Este ultimul meci de

06 Iunie 2021 - Tricolorii intalnesc Anglia, intr-un amical

Azi, de la ora 19, la Middlesborough, nationala Romaniei disputa un amical cu Anglia. Tricolorii vin dupa un esec, 1-2, cu Georgia, intr-un alt joc de verificare, in timp ce reprezentativa Albionului

06 Iunie 2021 - Sorana Carstea, eliminata in optimi la Roland Garros

Sorana Carstea, locul 54 WTA, a fost eliminata in optimile turneului de Mare Slem de la Roland Garros, fiind invinsa de slovena Tamara Zidansek, numarul 85 mondial, scor 7-6 (4), 6-1, intr-o ora si

06 Iunie 2021 - Roland Garros: Iga Swiatek n-a pierdut niciun set

In dificultate, doar in primul set cu estonianca Anette Kontaveit (7-6, 6-0), poloneza Iga Swiatek, detinatoarea titlului, s-a calificat ieri pentru sferturile de finala ale turneului de la Roland

06 Iunie 2021 - Supercupa Europei se va disputa la Belfast

Supercupa Europei, traditionalul trofeu pentru care se confrunta cele doua castigatoare ale cupelor europene, va fi gazduita anul acesta de orasul Belfast (Irlanda de Nord) la 11 august a.c.. Pe

06 Iunie 2021 - Euro 2021: Portugalia - o constelatie de valori

Pentru Fernando Santos (66 ani) longevivul selectioner al Portugaliei (se afla in functie de la 11 octombrie 2014) misiunea la actuala editie a Euro nu este deloc usoara, mai ales ca reprezentativa

06 Iunie 2021 - Premier League: Pep Gruardiola, Ruben Dias si Phill Foden recompensati

Adus in vara trecuta de la Benfica Lisabona pentru 68 milioane euro, lusitanul Ruben Dias, de la Manchester City, a fost desemnat cel mai bun jucator al sezonului din Premier League. El i-a devansat

06 Iunie 2021 - Andrei Ivan: "Vom face un meci mare cu Anglia"

Atacantul Universitatii Craiova, Andrei Ivan, a prefatat amicalul nationalei Romaniei cu Anglia, programat duminica, de la ora 19, la Middlesborough.

06 Iunie 2021 - Nationala olimpica a Romaniei, invinsa de Mexic

Nationala olimpica a Romaniei a pierdut amicalul cu reprezentativa similara a Mexicului, scor 0-1, disputat la Marbella. Golul a fost marcat de Angulo, in minutul 76. Jucatorul Universitatii Craiova,