Înapoi la listarea arhivei

24 Ianuarie 2022 - La Liga: Real Madrid se salveaza in prelungiri

Condusa (0-2) pe Santiago Bernabeu (39.746 spectatori) de Elche, prin golurile realizate de argentinianul Lucas Boye (min. 43) si Pere Milla (min. 76), Real Madrid a reusit in ultimele 10 minute ale

24 Ianuarie 2022 - Bundesliga: Bayern Munchen mentine ecartul de 6 puncte

Victorie clara (4-1) a bavarezilor in partida cu Herta Berlin (locul 13, 22p) pe Olympiastadium, care ii ajuta sa pastreze ecartul de 6 puncte fata de Borussia Dortmund. Au marcat Jurgen Ekkelenkamp

24 Ianuarie 2022 - CAN: Tunisia scoate Nigeria

Doua echipe inofensive, care timp de 30 de minute nu s-au hazardat in atac, asta a oferit partida dintre Tunisia si Nigeria. La reluare (min. 47) tunisianul Youseff Msakin (evolueaza in Qatar) cu un

24 Ianuarie 2022 - Si Sorana Carstea paraseste Australian Open

Ultima tenismena din Romania ramasa in cursa la Australian Open, Sorana Carstea (31 de ani), a fost eliminata in optimi de poloneza Iga Swiatek (20 de ani), scor 5-7, 6-3, 6-3, dupa doua ore si

24 Ianuarie 2022 - Euro handbal (M): Franta in pericol

Dupa infrangerea in fata Islandei (21-29) semifinalele se vad neclar, dar inca posibil, pentru echipa Frantei, campioana olimpica. Oricum, in ultimul joc din grupa principala, Franta perturbata de

24 Ianuarie 2022 - Premier league: Liverpool o scoate la capat si fara Salah si Mane

Pe Selhurst Park, din Londra (25.002 spectatori), FC Liverpool s-a impus (3-1) in partida cu Crystal Palace. A fost a doua victorie in Premier League, la care trebuie adaugata si calificarea in

24 Ianuarie 2022 - Open Australia: Bucuria fara margini a frantuzoaice Alize Cornet

Numarul 61 mondial, Alize Cornet, s-a impus, dupa doua ore si 35 de minute, in fata Simonei Halep (6-4, 3-6, 6-4) in optimile de finala ale Open Australia si pentru prima data, la 32 de ani, accede

24 Ianuarie 2022 - Halep, eliminata de la Australian Open

Simona Halep s-a oprit in optimile de finala ale turneului de Mare Slem Australian Open, fiind invinsa de frantuzoaica Alize Cornet, in trei seturi, scor 3-6, 6-3, 4-6, dupa 2 ore si jumatate. Desi

24 Ianuarie 2022 - Ucraina: Un razboi al nervilor!

Un detaliu oarecum surprinzator, dar sugestiv, in criza ucrainiano-rusa: la cateva ore dupa convenirea unei inlniri intre ministrul rus al Apararii, Serghei Soigu, cu omologul sau britanic Ben Walace

24 Ianuarie 2022 - Cupa Africii: Burkina Faso si Tunisia, in sferturi

Burkina Faso si Tunisia sunt primele echipe calificate in sferturile de finala ale Cupei Africii pe Natiuni, faza in care se si vor intalni. Burkina Faso a trecut in optimi de selectionata Gabonului,