Înapoi la listarea arhivei

17 Martie 2022 - Lauri pentru invatamantul craiovean, la Conferinta Nationala eTwinning

In perioada 11-13 martie, la Sinaia s-a desfasurat Conferinta Nationala eTwinning.

17 Martie 2022 - Revine a doua aeronava Wizz Air pe Aeroportul din Craiova

Revine a doua aeronava Wizz Air pe Aeroportul din Craiova. "Operatorul aerian ne-a anuntat ca, din aceasta primavara, se vor relua zborurile din Craiova catre aeroporturile Paris Beauvais, Barcelona

17 Martie 2022 - Premier League: Liverpool revine la doar un punct de City

Premier League ofera un final de campionat relansat, cand au mai ramas doar 8 etape de disputat. Aseara, intr-o partida restanta, Liverpool s-a impus (2-0) pe Emirates Stadium (59.968 spectatori)

17 Martie 2022 - Liga Campionilor: Surasul lui Unai Emery

Antrenorul lui Villareal, Unai Emery, dupa victoria stralucitoare (3-0) de aseara, in optimile de finala, cu Juventus si "spectacolul" oferit pe margine, la golurile echipei sale a declarat, intre

17 Martie 2022 - Liga Campionilor: Se cunosc echipele calificate pentru sferturile de finala

Trei echipe din Premier League (Manchester City, Chelsea si Liverpool), trei echipe din La Liga (Real Madrid, Atletico Madrid, Villareal) si langa acestea Bayern Munchen si Benfica alcatuiesc "Top 8"

17 Martie 2022 - Returul optimilor Europa League si Conference League

In seara aceasta se disputa mansa secunda a optimilor Europa League si Conference League, dupa programul:

17 Martie 2022 - Halep a acces usor in semifinale la Indian Wells

Simona Halep, locul 26 WTA si cap de serie numarul 24, s-a calificat fara emotii in semifinalele turneului de categorie WTA 1.000 de la Indian Wells, dupa ce a obtinut o victorie scurta, 6-1, 6-1, in

17 Martie 2022 - Chelsea si Villarreal, in sferturile Champions League

Detinatoarea Europa League, Villarreal, a eliminat-o pe Juventus in optimile Champions League, dupa ce a castigat cu 3-0 la Torino, goluri marcate in ultimul sfert de ora de joc. Si campioana in

17 Martie 2022 - Bundesliga: Dortmund vine la 4 puncte de Bayern

Borussia Dortmund s-a apropiat la numai 4 puncte de liderul din Bundesliga, Bayern Munchen, dupa ce a invins, in deplasare, pe FSV Mainz, scor 1-0, intr-o restanta din etapa a 25-a. Unicul gol al