Înapoi la listarea arhivei

07 Aprilie 2022 - Voleibalistii Craiovei primesc vizita campioanei

Voleibalistii de la SCMU Craiova disputa penultimul meci acasa din acest sezon, sambata, de la ora 18, in Sala Polivalenta, contra formatiei Arcada Galati, care si-a asigurat titlul de campioana si

07 Aprilie 2022 - 8 aprilie, "Sarbatoarea romilor din Romania"

Asociatia Centrul de Cultura al Romilor Dolj in parteneriat cu Asociatia Partida Romilor Pro-Europa sucursala Dolj, organizeaza un spectacol in data de 07 aprilie 2022, dedicat Zilei Internationale a

07 Aprilie 2022 - Simona Halep va fi antrenata de Patrick Mouratoglou

Simona Halep (30 de ani) va fi antrenata de francezul Patrick Mouratoglu (51 de ani), cel care a pregatit-o in ultimii ani pe Serena Williams. Cei doi au anuntat colaborarea pe conturile personale de

07 Aprilie 2022 - Brazilianca Ana Paula Rodrigues va juca la SCM Craiova

Al patrulea transfer pentru sezonul urmator la echipa de handbal SCM Craiova este Ana Paula Rodrigues, campioana mondiala cu nationala Braziliei, in 2013. Coordonatoarea de joc in varsta de 34 de ani

07 Aprilie 2022 - Liga Campionilor: Villareal - victorie pretioasa si promitatoare

In fata a 21.626 prezenti pe Estadio de la Ceramica, Villareal a administrat prima infrangere, in actuala editie a Ligii Campionilor lui Bayern Munchen. Unicul gol al partidei a fost realizat de

07 Aprilie 2022 - Liga Campionilor: Karim Benzema -magistral-, duce Realul in semifinale

Ca si in partida retur cu PSG din optimile de finala (3-1), o tripla istorica a lui Karim Benzema (min. 21, 24, 46) in partida cu Chelsea, a transat lucrurile in prima mansa a sferturilor de finala

07 Aprilie 2022 - SCM Craiova are doi jucatori la All Star Game 2022 - Oradea

Federatia Romana de Baschet anunta ca a finalizat centralizarea voturilor pentru stabilirea componentei celor doua selectionate de baschet masculin, Sud si Nord, care se vor confrunta in data de 20

07 Aprilie 2022 - Azi, sferturile Europa League si Conference League

In seara aceasta au loc meciurile tur din sferturile de finala ale Europa League si Conference League. PAOK-ul lui Mitrita si Razvan Lucescu joaca la Marseille, iar Mihaila, acum la Atalanta, o

07 Aprilie 2022 - Inca o seara magica pentru Benzema, in Champions League

Dupa hat-trick-ul cu care a eliminat PSG in optimile Champions League, Karim Benzema a recidivat si in turul sferturilor de finala, contra detinatoarei trofeului, Chelsea, chiar pe Stamford Bridge.