Înapoi la listarea arhivei

14 Aprilie 2022 - Reghecampf: "Cu victorie la Farul s-ar schimba foarte multe lucruri pentru noi"

Dupa victoriile din derby-urile cu FCSB si CFR Cluj, Universitatea Craiova se deplaseaza la Ovidiu, pentru meciul cu Farul lui Gica Hagi, programat sambata, de la ora 20.30, in etapa a 5-a a

14 Aprilie 2022 - Roguljic: "Ma bucur sa fiu arma secreta a Craiovei"

Mijlocasul croat al Universitatii Craiova, Ante Roguljic, spune ca a fost asaltat cu mesaje din partea fanilor dupa ce a marcat golul decisiv pentru victoria cu CFR Cluj si ca este incantat ca este

14 Aprilie 2022 - Returul sferturilor Europa League si Conference League

In seara aceasta se disputa returul sferturilor de finala din Europa League si Conference League. Alex Mitrita si Razvan Lucescu pleaca de la 1-2 dupa prima mansa cu Marseille, iar pe Toumba fanii

14 Aprilie 2022 - Primaria Craiova pregateste surprize pentru Targul de Paste

Municipiul Craiova intra in atmosfera Sarbatorilor Pascale, in perioada 15 - 25 aprilie 2022, cu numeroase activitati pentru copii, bunatati pentru toate gusturile si spatii urbane revitalizate. De

14 Aprilie 2022 - Liga Campionilor: Manchester City si-a conservat avantajul din partida tur

Partida de foc pe Wanda Metropolitano (65.675 spectatori), cu un final irespirabil, in returul sferturilor de finala a Ligii Campionilor. Invinsa (0-1) in partida tur, Atletico a incercat totul

14 Aprilie 2022 - Liga Campionilor: Liverpool, conform asteptarilor, in semifinale

Dupa victoria (3-1) in partida tur, Liverpool, cu o echipa remaniata (7 schimbari a facut Jurgen Klopp) pe Anfield (51.373 spectatori) a incheiat la egalitate (3-3) cu Benfica Lisabona si va disputa

14 Aprilie 2022 - Zilele reciclarii deseurilor electrice in Craiova 15-16 aprilie 2022

Primaria Municipiului Craiova, in parteneriat cu organizatia ECOPOSITIVE si SC Ecotrans Danara SRL, organizeaza in perioada 15 - 16 aprilie 2022, o campanie de educare, informare si colectare

14 Aprilie 2022 - Statistica somajului inregistrat la nivelul judetului Dolj in luna februarie 2022

La sfarsitul lunii februarie 2022, rata somajului inregistrat la nivelul judetului Dolj a fost de5.84 %corespunzatoare unui numar total de 15.599 someri, din care 6.563 femei.

14 Aprilie 2022 - Elevii si prescolarii intra in vacanta

Vacanta de primavara sau de Paste incepe vineri, 15 aprilie si dureaza pana in data de 1 mai, potrivit calendarului anului scolar 2021-2022. Semestrul II mai are sase saptamani de cursuri, pentru

14 Aprilie 2022 - UCL: Liverpool si Man City completeaza careul de asi

Daca prima seara a returului sferturilor Champions League a fost a echipelor spaniole, cea de-a doua a fost a englezilor. Intre cele doua dueluri directe, din Premier League si FA Cup, Liverpool si