Borcea: Eram condamnati sa castigam

Duminica, 22 Martie 2009, ora 19:24
829 citiri

Cristi Borcea, presedintele lui Dinamo, a catalogat victoria cu Gloria Buzau ca fiind una vitala pentru formatia din Stefan cel Mare.

"Eram condamnati sa castigam, pentru ca valoarea jucatorilor ne dadea dreptul sa facem acest lucru. Am dominat clar Buzaul de la un cap la altul. Ma declar multumit de situatia actuala din clasament, pentru ca mai toate contracandidatele s-au incurcat. Deocamdata stam bine. Pentru noi e foarte important sa castigam cu Rapid. Ei inca nu au intalnit echipe adevarate asa ca nu putem spune ca sunt mai buni ca noi la momentul actual", a spus Cristi Borcea la Sport.Ro.

Dinamo a castigat meciul cu Gloria Buzau din etapa a 21-a a Ligii I cu 3-1 si da semne de revenire dupa startul gresit din acest retur de campionat.

Formatia lui Rednic s-a distantat dupa aceasta victorie in fruntea clasamentului, avand 4 puncte mai mult decat Unirea Urziceni, in timp ce buzoienii raman pe ultimul loc in clasament, cu 6 puncte.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul scouter al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...