Momente delicate pentru Borcea la Miami: Mi-a stat inima de nenumarate ori

Duminica, 06 Noiembrie 2011, ora 11:32
2915 citiri

Victoria dramatica pe care Dinamo a obtinut-o pe terenul lui CFR Cluj i-a creat numeroase probleme lui Cristi Borcea.

Dinamo a castigat la Cluj dupa o pauza de 37 de ani, insa presedintele Cristi Borcea a avut momente de emotii cumplite la Miami.

"Sunt mandru de echipa, mi-a stat inima de nenumarate ori in timpul meciului, la ce ocazii au fost. E foarte greu de explicat in cuvinte cat de fericit sunt dupa asa o victorie mai ales ca nu am mai invins de atata timp la Cluj, iar ei ne amenintau pozitia de lider", a spus Borcea pentru editia tiparita a Gazetei Sporturilor.

Dinamo s-a impus cu 3-2 pe terenul lui CFR Cluj, ultimul gol fiind marcat in prelungiri de Marius Niculae.

Formatia din Stefan cel Mare ocupa astfel in continuare primul loc in Liga 1, avand un avans de patru puncte fata de CFR Cluj.

C.M.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului cu FC Botoșani
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că se aşteaptă la un joc greu cu FC Botoşani, formaţie care a făcut meciuri...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...