Chivu, accidentat in duelul cu Mutu

Duminica, 08 Mai 2011, ora 17:55
2375 citiri

Capitanul echipei nationale, Cristi Chivu, s-a accidentat in meciul disputat cu formatia lui Adrian Mutu, Fiorentina, castigat de Inter cu 3-1.

Folosit fundas stanga in flancul stang al defensivei lui Inter Milano, Cristi Chivu a cedat in partea secunda din cauza unor probleme medicale.

Elvetianul Behrami a avut doua interventii tari asupra lui Chivu, care nu a mai putut continua din minutul 72.

Chivu si Mutu au fost adversari doar 16 minute, deoarece Adrian Mutu a fost introdus pe teren in minutul 56.

Mutu a aratat o pofta buna de fotbal dupa patrunderea pe gazon, avand trei sanse de a inscrie. De asemenea, Mutu i-a oferit si o pasa perfecta lui Gilardino, dar atacantul Fioreninei a ratat.

In aceste conditii, Mutu ramane doar cu patru goluri reusite in acest sezon.

Giampaolo Pazzini (25), Esteban Cambiasso (28) si Philippe Coutinho (77) au marcat pentru Inter, in timp ce golul Fiorentinei i-a apartinut lui Alberto Gilardino (74).

Cum arată Adrian Mutu după ce și-a făcut implant de păr FOTO
Adrian Mutu (45 de ani) a apărut pentru prima dată fără șapcă după ce și-a făcut implant de păr la o clinică din Turcia. Adrian Mutu a zburat la o clinică din Turcia în pauza...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...