Chivu, criticat dur de presa din Italia

Duminica, 11 Aprilie 2010, ora 15:06
1469 citiri

Presa din Italia critica evolutia lui Cristi Chivu din meciul cu Fiorentina, terminat la egalitate, scor 2-2.

"Partida negativa din partea jucatorului roman. Chivu a fost ridiculizat de Santana", a scris blitzquotidiano.it, care i-a acordat nota 5.

Jucatorul roman a primit nota 4.5 din partea newnotizie.it si Il Sussidiario. "Chivu a avut o prestatie execrabila fiind mai mereu pus in dificultate de Santana si Comotto", a scris newnotizie.it.

De asemenea, Chivu a primit nota 5.5 din partea Datasport si a site-ului goal.com.

Cristi Chivu a fost pe teren decat in prima repriza, fiind inlocuit la pauza cu Balotelli. El a primit un cartonas galben si este suspendat pentru meciul cu Juventus de saptamana viitoare.

Inter ramane momentan pe primul loc, cu 67 de puncte, insa poate fi depasita de AS Roma, care duminica va intalni Atalanta.

C.M.

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...