Chivu, din ce in ce mai departe de Champions League

Duminica, 22 Aprilie 2012, ora 15:21
1983 citiri

Echipa lui Cristi Chivu, Inter Milano, a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in deplasare cu Fiorentina, in etapa cu numarul 33 din Serie A.

"Nerazzurrii" au bifat al patrulea meci fara infrangere in Italia, insa remiza de la Florenta nu-i ajuta prea mult in lupta pentru ocuparea locului 3 care duce in Liga Campionilor, pozitie de care ii despart 5 puncte si care s-ar putea mari la 8 pana la finalul etapei.

Romanul Cristi Chivu a inceput partida ca titular, dar a iesit de pe teren accidentat in minutul 81, fiind inlocuit de Ranocchia. Fundasul a incasat un cartonas galben in minutul 16.

La finalul acestei partide, Inter Milano stationeaza pe locul 7, cu 49 de puncte, in timp ce Fiorentina urca pe 15, cu 38 de puncte.

In etapa urmatoare, gruparea de pe Giuseppe Meazza se deplaseaza la Udinese.

Desfasurarea meciului Fiorentina - Inter a fost transmisa in format LIVEScore pe site-ul Ziare.com.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...