Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Chivu, meci de cosmar in Liga Campionilor (Video)

Joi, 23 Februarie 2012, ora 07:26
4320 citiri

Romanul Cristi Chivu a avut o seara de cosmar pe Stade Velodrome din Marseille, in infrangerea suferita de Inter Milano in fata lui Olympique, scor 0-1, in optimile Ligii Campionilor.

Fostul international roman, care a fost folosit inca din primul minut in flancul stang al apararii, a gresit la unicul gol al partidei dintre Olympique Marselle si Inter Milano.

In ultimele secunde de joc, la un corner, Andre Ayew s-a desprins usor de marcajul lui Chivu si a deviat mingea in poarta din careul mic pentru un gol pretios in ecuatia calificarii.

Ca si cum gafa n-ar fi fost de ajuns, jucatorul roman a incasat un cartonas galben in minutul 67 si va rata meciul retur.

Situatia de la Inter este de-a dreptul dramatica, esecul de miercuri fiind al patrulea consecutiv, dupa trei infrageri umilitoare in Serie A.

Accesati acest link pentru a urmari greseala comisa de Chivu.

C.F.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...