Chivu, printre cei mai buni jucatori ai Interului in meciul cu Sampdoria (Video)

Luni, 26 Ianuarie 2009, ora 12:05
1264 citiri

Fundasul roman Cristi Chivu a avut o evolutie buna in meciul pe care formatia sa, Inter Milano, l-a castigat in fata celor de la Sampdoria, scor 1-0, din etapa a 20-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Internationalul roman a fost folosit de tehnicianul Jose Mourinho in centrul apararii pana in minutul 85, atunci cand a fost schimbat cu Maxwell, dupa ce a acuzat unele probleme medicale.

Dupa meci, Cristi Chivu a fost notat cu 6.87, una dintre cele mai mari note acordate unui jucator "nerazzurr".

Unicul gol al disputei de pe "Giuseppe Meazza" a fost marcat de brazilianul Adriano, in minutele de prelungire ale primei reprize. Decarul interist a marcat dupa o centrare perfecta a lui Maicon.

De precizat ca Jose Mourinho a fost eliminat in minutul 40, din cauza protestelor.

In urma acestui rezultat, Inter a acumulat 46 de puncte si ramane in continuare lider in Serie A, la trei puncte in fata ocupantei pozitiei secunde, Juventus, si la sase puncte de locul 3 pe care il ocupa AC Milan.

Vezi golul marcat de Adriano:

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....