Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Interul lui Chivu, victorie dramatica in Liga Campionilor

Marti, 27 Septembrie 2011, ora 21:40
1651 citiri

Inter Milano a obtinut prima victorie din aceasta editia a Ligii Campionilor, scor 3-2, in deplasare, cu TSKA Moscova, in cea de-a doua etapa a fazei grupelor.

Italienii au avut un start excelent de partida si au punctat de doua ori pana la jumatatea primei reprize, prin Lucio (6') si Pazzini (23').

Rusii au redus din handicap cu cateva secunde inainte de pauza, prin Dzagoev, iar Vagner Love a restabilit egalitatea in minutul 22 al celei de-a doua parti.

Scorul de 2-2 a rezistat doar un minut pe tabela, Zarate inscriind golul cu numarul pe trei pentru Inter Milano si stabilind scorul final.

Cristi Chivu a fost trimis pe teren inca din primul minut si a avut o prestatie buna, cu putine ezitari. Romanul a fost schimbat in minutul 90.

In Grupa B se va mai disputa, tot marti seara, meciul dintre Trabzonspor si OSC Lille.

C.F.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....