Italienii dau de pamant cu Chivu

Duminica, 03 Februarie 2013, ora 20:50
2951 citiri

Cristi Chivu e pus la zid dupa evolutia avuta in partida Siena - Inter, scor 3-1.

Fundasul roman e criticat de presa din Italia si a primit cea mai mica nota a partidei.

"In toata prima repriza, Chivu si colegii sai din aparare au avut probleme. In repriza secunda il faulteaza il faulteaza in careu pe Emeghara; Cartonas rosu si penalti. Slab, foarte slab", noteaza jurnalistii italieni, care l-au notat pe fundasul roman cu nota 4.5.

Mult mai drastici au fost fanii lui Inter, care i-au dat nota 2,6 intr-un sondaj pe site-ul oficial al "nerazzurrilor".

Cristi Chivu a fost eliminat in minutul 55 al intalnirii dintre Siena si Inter, din etapa a 23-a a primei ligi italiene de fotbal.

Duminica neagra pentru Cristi Chivu: "Cat sa-l mai suportam?"

Foarte probabil, Chivu va primi doua etape de suspendare.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...