Liga Campionilor: Spectacol total intre Inter si Tottenham (Video)

Miercuri, 20 Octombrie 2010, ora 23:35
4762 citiri

Inter Milano a invins formatia engleza Tottenham Hotspur, scor 4-3, intr-un meci contand pentru grupele Ligii Campionilor.

Partida de pe Giuseppe Meaza a avut un start furibund, oferind trei goluri si o eliminare in primele 13 minute.

Italienii au surprins defensiva lui Tottenham inca din minutul doi, cu un gol inscris de Zanetti, iar dupa numai sase minute au obtinut o lovitura de la 11 metri si eliminarea portarului Gomes.

Eto'o a transformat fara probleme lovitura de pedeapsa, iar scorul a devenit 3-0 in minutul 13, cand Dejan Stankovici a introdus balonul in poarta nou intratului Carlo Cudicini.

Defensiva lui Tottenham Hotspur si-a revenit cu greu din soc, iar italieni au inscris si cel de-al patrulea gol, in minutul 35, prin Eto'o, care a profitat de numeroasele erori din preajma careului englez.

Jocul s-a mai echilibrat dupa pauza, iar elevii lui Harry Redknapp au reusit chiar sa reduca din handicap. Bale a inscris la sapte minute de la reluare, la o faza la care Julio Cesar a fost doar spectator.

Finalul de meci a surprins pe toata lumea, cei de la Tottenham fiind la un pas de a reusi o egalare incredibila. Bale a devenit eroul englezilor cu cele doua goluri inscrise in ultimele doua minute de joc, punand pe jar campioana Italiei, care putea pierde puncte la capatul unui meci pe care l-a dominat copios. Din fericire pentru milanezi, fluierul final nu a intarziat, iar elevii lui Rafael Benitez au evitat dezastrul.

In urma victoriei obtinute joi, Inter Milano s-a distantat in clasamentul grupei, avand sapte puncte dupa 3 etape. Tottenham a ramas pe 2 cu patru puncte, in timp ce Werder si Twente au acumulat cate doua.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Inter Milano - Tottenham Hotspur, din grupele Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

Min.90 Final de meci! Inter castiga cu 4-3!

Min.90 GOOOL Tottenham! Bale reuseste hattrick-ul si meciul este relansat! Meci incredibil la Milano!

Min.89 GOOOL Tottenham! Bale reuseste dubla dupa o faza identica cu cea de la primul gol!

Min.83 Lovitura libera pentru Inter: Executa Sneijder, iar Coutinho trimite alaturi.

Min.80 Palacios ii ia locul lui Huddlestone.

Min.79 Cudicini respinge sutul olandezului Wesley Sneijder.

Min.75 Cordoba il inlocuieste pe Bianbiany.

Min.72 Ritmul partidei este in scadere. Italienii sunt multumiti de rezultat, in timp ce englezii par a se fi resemnat cu infrangerea.

Min.69 Coutinho suteaza din nou periculos, dar Cudicini respinge in corner.

Min.67 Keane intra in locul lui Crouch.

Min.63 Coutinho suteaza pe langa poarta lui Cudicini.

Min.61 Pandev intra in locul lui Chivu.

Min.60 Assou-Ekotto isi incearca sutul de la distanta, dar trimite alaturi.

Min.57 Sutul lui Biabiany este blocat de fundasii englezi.

Min.55 Santon patrunde in careu, dar sutul sau este respins in corner de Cudicini.

Min.52 GOOOL Tottenham! Bale inscrie cu un sut la coltul lung din marginea careului. Julio Cesar n-a avut nicio reactie!

Min.50 Santon intra in locul lui Stankovici.

Min.47 Italienii pornesc in ofensiva, dar Eto'o este surprins in ofsaid.

Min.46 Incepe repriza secunda!

--------------------------------------

Min.45 Se incheie prima repriza!

Min.45 Coutinho trece din nou pe langa gol!

Min.44 Maicon suteaza periculos, dar Cudicini retine. Defensiva lui Tottenham e pe alta planeta!

Min.43 Coutinho patrunde in careu, dar este blocat si rezultat ramane nemodificat.

Min.39 Jocul s-a mai calmat, insa englezii au probleme in toate compartimentele.

Min.35 GOOOOL Inter! Eto'o inscrie din nou si duce scorul la 4-0! Apararea englezilor e svaiter!

Min.29 Crouch este surprins in pozitie de ofsaid.

Min.28 Prima ocazie importanta pentru Tottenhan, inaltul Crouch trimitand pe langa poarta.

Min.24 Lovitura de colt pentru Inter, balonul ajunge la Stankovici, dar reluarea este retinuta de Cudicini.

Min.22 Eto'o suteaza pe langa poarta.

Min.17 Chivu primeste primul cartonas galben al partidei.

Min.16 Sutul lui Coutinho este retinut de Cudicini.

Min.13 GOOOL Inter! Dejan Stankovici puncteaza pentru 3-0! Englezii sunt la pamant!

Min.10 Eto'o transforma imparabil si este 2-0!

Min.9 Portarul de rezerva, Cudicini, este introdus in locul lui Modrici.

Min.8 Gomes faulteaza in careu si este eliminat! Penalti pentru Inter!

Min.2 GOOOL Inter! Zanetti deschide scorul la prima faza de atac a meciului!

Min.1 Incepe partida!

Inter Milano: Julio Cesar - Chivu, Samuel, Lucio, Maicon - Stankovici, Zanetti - Coutinho, Sneijder, Biabiany - Eto'o;

Rezerve: Castellazzi, Cordoba, Muntari, Cambiasso, Materazzi, Pandev, Santon;

Antrenor: Rafael Benitez;

Tottenham Hotspur: Gomes - Hutton, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto -Lennon, Jenas, Huddlestone, Bale - Modrici, Crouch;

Rezerve: Cudicini, Kaboul, Bentley, Pavliucenko, Keane, Palacios, Kranjcar;

Antrenor: Harry Redknapp.

Arbitru: Damir Skomina.

Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...
Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
#Inter Milano, #Tottenham Hotspur, #Rezultate Liga Campionilor, #Cristi Chivu , #Inter Milano