CTP, în extaz la miezul nopții după victoria Soranei Cîrstea. Cum a caracterizat jocul româncei

Marti, 28 Martie 2023, ora 09:45
3510 citiri
Cristian Tudor Popescu a laudat-o pe Sorana Cirstea FOTO facebook

Sorana Cîrstea, locul 74 WTA, s-a calificat în sferturile de finală de la Miami Open, după ce a învins-o pe sportiva cehă Marketa Vondrousova, locul 103 WTA, scor 7-6 (3), 6-4.

Sorana s-a impus în primul set la tie-break 7-6 (3), după 55 de minute de joc, iar în setul doi s-a impus cu 6-4, după 40 de minute.

Jocul româncei i-a smuls aprecieri în miez de noapte jurnalistului Cristian Tudor Popescu.

„Sorana, dublu sfert în Dubla Soarelui! Sorana a rezistat formidabil, tehnic și psihic, jocului apăsat, alternând bombele cu scurtele, al puternicei Marketa Vondrousova. Smulgând victoria cu 7-6, 6-4, Sorana Cîrstea e în sferturi și la Miami!”, a scris CTP pe Facebook, în apropiere de miezul nopții.

În sferturi, Sorana Cirstea va evolua contra bielorusei Arina Sabalenka.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Întâlnire specială pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid: ”Cu frumusețea asta!” FOTO
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 30 mondial, se află în aceste zile la Madrid, unde e calificată direct în turul doi al turneului de 1000 de puncte din capitala Spaniei. Cap de serie...
#Cristian Tudor Popescu, #laude, #Sorana Cirstea, #victorie, #miami, #bombe scurte , #stiri tenis