Ce a declarat Cristiano Bergodi după ce fanii Rapidului i-au cerut demisia

Luni, 15 Aprilie 2024, ora 23:12
2826 citiri
Cristiano Bergodi Foto: DigiSport

Rapid a pierdut toate cele patru partide jucate în play-off, iar Cristiano Bergodi a anunțat decizia pe care a luat-o.

Rapid a pierdut și al patrulea meci din play-off, 0-1 cu Sepsi pe teren propriu. Fanii i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi, iar antrenorul a declarat după meci:

"Un meci incredibil, am avut ocazii, am făcut o primă repriză bună, mai ales în primele 30 de minute. Sepsi ne-a taxat în sfârșitul meciului. Mingea n-a vrut să intre în poartă. E dezamăgire mare. E normal că suporterii sunt supărați, ei se uită la rezultat.

Trebuie să mergem înainte, dar moralul echipei a scăzut mult.

Sunt antrenorul echipei până când clubul decide altceva", a declarat Bergodi.

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a patra din play-off-ul Superligii.

Sepsi a dat lovitura în minutul 90+5, când Marius Ştefănescu a centrat în faţa porţii, iar Debeljuh l-a învins pe Aioani. Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a oaspeţilor, iar Rapid are patru înfrângeri consecutive în play-off. În clasament, Sepsi este pe locul 6, cu 27 de puncte, iar Rapid se află pe locul 5, cu 28 de puncte.

RAPID: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Hromada, Oaidă (Emmers 61), Hasani (Burmaz 65) – E. Krasniqi, A. Rrahmani, Petrila (Funsho Bamgboye 61). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

SEPSI: Niczuly – Oroian (Oteliţă 73), D. Ciobotariu, Kecskes, A. Dumitrescu – N. Păun (Aganovic 84) – K. Varga (M. Ştefănescu 65), Kallaku (R. Varga 73), Alimi, Fl. Ştefan – Safranko (Debeljuh 65). ANTRENOR: Bernd Stork

Quarterly Report - Editia 4

Campionatul Mondial care va fi găzduit de România în 2025, la Sepsi Arena
Municipiul Sfântu Gheorghe va găzdui Campionatul Mondial de hochei, Divizia I, Grupa A, la masculin, ce va avea loc anul viitor, a anunţat vineri, Federaţia Română de Hochei pe gheaţă....