Bergodi si Bonetti au stabilit echipele de start din derby

Sambata, 29 August 2009, ora 08:59
1248 citiri

Cristiano Bergodi si Dario Bonetti s-au decis asupra echipelor de start pe care le vor trimite in derbiul Romaniei, de duminica.

Antrenorul Stelei va face sase schimbari fata de meciul din Europa League cu Saint Patrick's. Astfel, Tatarusanu va reveni in poarta, Baciu si Petre Marin isi reiau locurile in defensiva, Nicolita va trage tare la mijlocul terenului, iar atacul va fi format din Kapetanos si Surdu.

In aceasta echipa mai exista doar patru "supravietuitori" din echipa care in urma cu 4 luni incheia la egalitate impotriva lui Dinamo, scor 1-1.

De partea cealalta, Dario Bonetti va schimba si el masiv, operand opt modificari fata de meciul cu Slovan Liberec, care i-a stors pe dinamovisti de toate resurele de energie.

Steaua va primi vizita lui Dinamo in marele derby al Romaniei duminica, de la ora 20:45.

Iata echipele probabile:

Steaua: Tatarusanu - Golanski, Baciu, Ghionea, P. Marin - Szekely, Onicas, Ionescu, Nicolita - Kapetanos, Surdu

Dinamo: Dolha - Scarlatache, Tamas, Moti, Pulhac - Torje, Rus, N'Doye, Adrian Cristea - Andrei Cristea, M. Niculae

C.M.

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...