Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a fost lăsat pe banca de rezerve la meciul Portugaliei. Reacția lui a strâns milioane de like-uri

Miercuri, 07 Decembrie 2022, ora 09:16
4485 citiri
Cristiano Ronaldo. Foto: Facebook / Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a început pe banca de rezerve meciul Portugaliei din optimi, cu Elveția.

El a intrat pe teren în minutul 73, însă nu a reușit nimic notabil până la finalul jocului.

Lusitanii s-au calificat în sferturile de finală după victoria magnifică, 6-1, contra elvețienilor.

Cristiano Ronaldo a reacționat pe rețelele de socializare despre partida fabuloasă din optimi.

"O zi incredibilă pentru Portugalia, cu un rezultat istoric în cea mai mare competiție din fotbalul mondial. Expoziție de lux a unei echipe pline de talente și de tinerețe. Naţionala noastră este de felicitat. Visul este viu! Până la sfarşit! Forţa, Portugalia!", a scris Cristiano pe Instagram.

Mesajul său a strâns 8 milioane de aprecieri în 7 ore.

Portugalia va juca cu Maroc, sâmbătă, în sferturile de finală la Cupa Mondială de fotbal.

Bayern Munchen, campioana en titre a Germaniei, l-a refuzat în această iarnă pe atacantul portughez Cristiano Ronaldo, a dezvăluit directorul sportiv al clubului german de fotbal, Hasan...
Cum a sărbătorit Cristiano Ronaldo împlinirea a 38 de ani în Arabia Saudită FOTO
Cristiano Ronaldo a împlinit ieri 38 de ani, pe care i-a sărbătorit la Riyad, în Arabia Saudită, unde joacă la Al Nassr. El a avut alături câțiva prieteni, pe iubita sa Georgina și pe...