Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a fost lăsat pe banca de rezerve la meciul Portugaliei. Reacția lui a strâns milioane de like-uri

Miercuri, 07 Decembrie 2022, ora 09:16
4719 citiri
Cristiano Ronaldo. Foto: Facebook / Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a început pe banca de rezerve meciul Portugaliei din optimi, cu Elveția.

El a intrat pe teren în minutul 73, însă nu a reușit nimic notabil până la finalul jocului.

Lusitanii s-au calificat în sferturile de finală după victoria magnifică, 6-1, contra elvețienilor.

Cristiano Ronaldo a reacționat pe rețelele de socializare despre partida fabuloasă din optimi.

"O zi incredibilă pentru Portugalia, cu un rezultat istoric în cea mai mare competiție din fotbalul mondial. Expoziție de lux a unei echipe pline de talente și de tinerețe. Naţionala noastră este de felicitat. Visul este viu! Până la sfarşit! Forţa, Portugalia!", a scris Cristiano pe Instagram.

Mesajul său a strâns 8 milioane de aprecieri în 7 ore.

Portugalia va juca cu Maroc, sâmbătă, în sferturile de finală la Cupa Mondială de fotbal.

Cum a fost pedepsit Cristiano Ronaldo pentru gestul obscen
Cristiano Ronaldo, jucătorul formaţiei Al Nassr, a fost suspendat un meci de către Comisia de Disciplină din Arabia Saudită. Portughezul a făcut un gest obscen la adresa fanilor adverşi care...
Liderul PNL admite că cea mai bună variantă pentru Primăria Capitalei este un candidat comun cu PSD. Ce spune despre prezidențiale
Candidatul la Primăria Capitalei va fi stabilit în funcţie de rezultatul sondajelor, dar varianta cea mai probabilă este a unui candidat comun cu PSD, a declarat joi, 29 februarie, la...
#cristiano ronaldo, #Cristiano Ronaldo Portugalia, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar , #stiri Cristiano Ronaldo