Cristiano Ronaldo, de pe altă planetă. Portughezul a învins-o de unul singur pe Arsenal și a ajuns la peste 800 de goluri marcate în carieră VIDEO

Vineri, 03 Decembrie 2021, ora 00:41
14955 citiri
Cristiano Ronaldo. Foto: Facebook / Manchester United

Formaţia Manchester United a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Arsenal Londra, în ultimul meci al etapei a XIV-a a campionatului Angliei, în care a revenit de la 0-1 şi Cristiano Ronaldo a înscris golurile 800 şi 801 din carieră, performanţă unică în lume.

Arsenal a marcat prin Smith-Rowe ’13 şi Odegaard ’54.

Pentru Manchester United au înscris Bruno Fernandes ’44 şi Cristiano Ronaldo ’52, ’70 (penalti).

Golul din minutul 52 a reprezentat reuşita cu numărul 800 din cariera lui Ronaldo.

Vezi AICI rezumatul meciului

Până în prezent, Cristiano Ronaldo a înscris cinci goluri pentru Sporting Lisabona, 450 pentru Real Madrid, 101 pentru Juventus Torino, 130 pentru Manchester United şi 115 pentru naţionala Portugaliei.

Lider în clasamentul Premier League este Chelsea, cu 33 de puncte, Pe locurile 2 şi 3 se află Manchester City – 32 de puncte şi Liverpool – 31 de puncte. Arsenal este pe poziţia a cincea, cu 23 de puncte, iar Manchester United este pe 7, cu 21 de puncte.

Unde a fost transferat fostul fotbalist de la Arsenal diagnosticat cu o boală rară la 28 de ani
Internaţionalul suedez Kristoffer Olsson (28 de ani, 47 de selecţii), victimă a unei boli inflamatorii extrem de rare a vaselor cerebrale, a părăsit spitalul, fiind transferat la un centru de...
Jurgen Klopp s-a enervat pe un jurnalist norvegian! "Un nătărău lipsit de grație" VIDEO
Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei. Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri,...
#cristiano ronaldo, #Cristiano Ronaldo Manchester United, #Cristiano Ronaldo goluri, #manchester united, #arsenal , #goluri