Cristiano Ronaldo, trei goluri in 22 de minute pentru Juventus. Portughezul a facut semne catre cei care-l contesta

Duminica, 14 Martie 2021, ora 21:21
4132 citiri
Cristiano Ronaldo Foto: captura video

Juventus a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 3-1 (3-0), echipa Cagliari, in etapa a XXVII-a a campionatului italian Serie A.

Au marcat: Simeone '61 / Cristiano Ronaldo '10, '25, '32.

La gazde, mijlocasul Razvan Marin a fost titular si a jucat tot meciul.

La oaspeti, fundasul Radu Dragusin a fost rezerva neutilizata.

In urma acestui rezultat, Juventus ocupa locul 3 in clasament, cu 55 de puncte, dupa Inter, 65 de puncte, si AC Milan, 56 de puncte. Inter are un meci in plus.

Cagliari ramane pe locul 17, cu 22 de puncte.

Imediat dupa goluri, Ronaldo si-a pus mana la curent, in semn de potest pentru toti contestatarii care l-au etichetat ca "un transfer esuat" la Juventus.

VIDEO Gol fabulos marcat de un roman. Reusita sa l-ar face invidios chiar si pe Gica Hagi

"A intarziat cu painea la masa". Ce motive incredibile a invocat Gica Hagi la divort si cat a platit ca sa scape de sotie

Gigi Becali si Armata au dat-o la pace. Egal in Liga 3, intre Steaua si FCSB

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...