Manchester United, salvată de rezerva Cristiano Ronaldo. Borna colosală atinsă de portughez

Luni, 10 Octombrie 2022, ora 08:21
2565 citiri
Cristiano Ronaldo

Echipa engleză Manchester United a învins duminică, în deplasare, pe Everton, într-un meci al etapei a zecea din Premier League. Golul victoriei a fost înscris de Cristiano Ronaldo, aflat la reuşita cu numărul 700 la echipele de club.

Pe stadionul Goodison Park, din Liverpool, Alex Iwobi a deschis scorul pentru Everton, în minutul 5. Răspunsul lui Manchester United a venit repede, şi Antony egala în minutul 15, din pasa lui Martial.

Acelaşi Martial s-a accidentat şi a fost înlocuit în minutul 29 de Cristiano Ronaldo.

În minutul 44, portughezul a înscris golul victoriei oaspeţilor şi Manchester United este pe locul 5 în clasament, cu 15 puncte.

Cristiano Ronaldo a înscris 5 goluri pentru Sporting Lisabona, 144 pentru Manchester United, 450 pentru Real Madrid şi 101 pentru Juventus Torino.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....
#cristiano ronaldo, #manchester united, #rezerva, #premier league , #stiri fotbal