Eșec dureros pentru Cristiano Ronaldo în Liga Campionilor Asiei

Marti, 12 Martie 2024, ora 10:09
1390 citiri
Cristiano Ronaldo FOTO facebook

Cristiano Ronaldo a reuşit golul egalizator în prelungiri, dar Al-Nassr a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei în faza sferturilor de finală de către Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

Învinşi cu 1-0 în prima manşă, saudiţii au reuşit să se impună cu 3-2 în timpul regulamentar. Ei ar fi putut chiar să încheie meciul dacă Cristiano Ronaldo nu ar fi ratat o ocazie incredibilă în minutul 60, singur în faţa porţii goale.

Prelungirile au început prost pentru Al-Nassr, care a avut un jucător eliminat şi a mai primit un gol.

Cu două minute de la final, CR7 şi-a readus echipa la viaţă, transformând un penalti. El avea să fie şi singurul jucător de la Al Nassr care a transformat şi la loviturile de departajare, pierdute de echipa sa, scor 1-3.

Quarterly Report - Editia 4

Eliminată la Roland-Garros, Sorana Cîrstea a făcut un anunț trist: ”Am simțit că mi-a băgat cineva un cuțit”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă de rusoaica Ana Blinkova cu 6-3, 3-6, 7-6 (10/5), marţi, în prima rundă a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Şlem al...
Sorana Cîrstea, eliminată în condiții dramatice de la Roland-Garros. Ce s-a întâmplat în setul decisiv
Sorana Cîrstea, locul 30 WTA şi favorită 28, a fost eliminată, marţi, în primul tur la Roland Garros, al doilea grand slam al anului. Cîrstea, în vârstă de 34 de ani, a fost învinsă...
#cristiano ronaldo, #Al Nassr, #liga campionilor asiei, #eliminare , #stiri fotbal