Cristiano Ronaldo, din nou decisiv la Juventus. Portughezul a ajuns deja la sapte goluri marcate in Serie A (Video)

Duminica, 28 Octombrie 2018, ora 10:15
4482 citiri

Marele fotbalist lusitan Cristiano Ronaldo s-a dovedit a fi din nou decisiv pentru Juventus Torino, campioana Italiei care a mai bifat un succes sambata seara in Serie A.

A fost 2-1 in deplasare pentru juventini la Empoli, grupare gazda care a condus cu 1-0 la pauza, dupa golul reusit de Caputo, minutul 28.

Ronaldo a orchestrat revenirea din partea secunda a alb-negrilor, egaland intai din penalti in minutul 54, pentru ca golul victoriei sa vina in minutul 70, cu o executie spectaculoasa, pe care o puteti vedea in imagini VIDEO aici.

Juventus e lidera inctontestabila a Italiei dupa 10 etape, cu 28 de puncte, singurele puncte pierduta fiind runda trecuta cu Genoa, scor 1-1, la oaspeti Ionut Radu, portarul Romaniei la nationala de tineret, fiind titular.

7 goluri in 10 meciuri are Ronaldo deja in Serie A, anuntandu-se deja un sezon promitator pentru portughez in Italia.

Ronaldo a ajuns la Juventus dupa o cariera excelenta la Real Madrid, unde a cucerit tot ce se putea castiga cu gruparea spaniola.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Cristiano Ronaldo din nou decisiv Juventus, #Video doua goluri marcate Ronaldo Juve, #Juventus castiga la Empoli cronica , #stiri Cristiano Ronaldo