Cristiano Ronaldo, din nou decisiv la Juventus. Portughezul a ajuns deja la sapte goluri marcate in Serie A (Video)

Duminica, 28 Octombrie 2018, ora 10:15
4482 citiri

Marele fotbalist lusitan Cristiano Ronaldo s-a dovedit a fi din nou decisiv pentru Juventus Torino, campioana Italiei care a mai bifat un succes sambata seara in Serie A.

A fost 2-1 in deplasare pentru juventini la Empoli, grupare gazda care a condus cu 1-0 la pauza, dupa golul reusit de Caputo, minutul 28.

Ronaldo a orchestrat revenirea din partea secunda a alb-negrilor, egaland intai din penalti in minutul 54, pentru ca golul victoriei sa vina in minutul 70, cu o executie spectaculoasa, pe care o puteti vedea in imagini VIDEO aici.

Juventus e lidera inctontestabila a Italiei dupa 10 etape, cu 28 de puncte, singurele puncte pierduta fiind runda trecuta cu Genoa, scor 1-1, la oaspeti Ionut Radu, portarul Romaniei la nationala de tineret, fiind titular.

7 goluri in 10 meciuri are Ronaldo deja in Serie A, anuntandu-se deja un sezon promitator pentru portughez in Italia.

Ronaldo a ajuns la Juventus dupa o cariera excelenta la Real Madrid, unde a cucerit tot ce se putea castiga cu gruparea spaniola.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Cristiano Ronaldo din nou decisiv Juventus, #Video doua goluri marcate Ronaldo Juve, #Juventus castiga la Empoli cronica , #stiri Cristiano Ronaldo