Juventus castiga un meci dramatic la Chievo, in primul joc oficial al lui Cristiano Ronaldo in Serie A

Sambata, 18 August 2018, ora 21:17
9486 citiri

Juventus Torino a castigat primul joc din noul sezon de fotbal din Italia, Serie A, un meci extrem de complicat, 3-2 la Chievo, cu un gol decisiv care a venit in prelungirile partidei.

A fost debutul lui Cristiano Ronaldo intr-un meci oficial la Juve, debutul in campionatul italian de fotbal, un debut fara gol dar cu multe ocazii de gol si cu faze in care si-a sprijinit realmente echipa.

Golurile au fost marcate de Khedira, Bani autogol si Bernardeschi pentru Juve, in timp ce gazdele au punctat prin Stepinski si Giaccherini, ultimul din penalti.

Gazdele in galben-albastru au si condus din minutul 56 pana in minutul 77, dupa ce Khedira incepea balul perfect pentru Juve cu gol in minutul 3.

Un autogol al lui Bani a egalizat situatia pe tabela, iar golul lui Bernardeschi dupa o gafa defensiva in minutul 93 a stricat sarbatoarea fostei echipe lui Cyril Thereau.

Oaspetii au avut si un gol anulat dupa o faza in care Mandzukici marcase cu capul, dar Ronaldo faultase in atac portarul, care a si fost inlocuit dupa o lovitura dura la cap.

Arbitrul Pasqua a anulat acel gol dupa o vizionare prin sistemul VIDEO VAR.

Ronaldo nu se poate lauda azi nici macar cu o pasa de gol, dar a staruit mult in atac, a avut realizari, ocazii la poarta, uneori scoase in extremis de defensiva lui Chievo.

Un debut cu dreptul pentru piemontezi, care au inceput deja cursa pentru cucerirea celui de-al 8-lea trofeu de campioni la rand.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Juventus castiga prim meci Ronaldo Serie, #Juventus victorie la debut Serie A , #stiri Cristiano Ronaldo