Cristiano Ronaldo, criza de nervi la primul amical al lui Juve. Sarri l-a scos de pe teren la trei minute de la marcarea golului (Video)

Duminica, 21 Iulie 2019, ora 17:37
8282 citiri

Cristiano Ronaldo a avut parte deja de un prim clinci cu noul sau antrenor de la Juventus Torino, Maurizio Sarri, manager venit in aceasta vara de la Chelsea.

Episodul a avut loc in amicalul jucat in competita International Champions Cup de Juventus cu Tottenham, finalista ultimei editii de Champions League, scor 2-3. Portughezul chiar a marcat un gol in minutul 60 al intalnirii, dar Sarri a luat apoi o decizie ciudata, aceea de a-l scoate de pe teren, trei minute mai tarziu.

Aceasta decizie l-a infuriat insa pe lusitan, care a avut parte de un prim "duel" cu Sarri, chiar daca cei doi si-au strans mana in momentul schimbarii, dupa cum puteti vedea mai jos in imagini VIDEO:

Juve a fost invinsa de Spurs cu 3-2 in acest amical, dupa ce Lamela a deschis scorul in minutul 30, Higuain si Ronaldo au punctat pentru Juve in minutele 56 si 60, dar Tottenham a intors iarasi soarta jocului, prin golurile marcate de Lucas (65) si Harry Kane (90+3).

Ronaldo, care a parasit nervos terenul, a facut un meci bun, pe langa gol el avand si alte actiuni periculoase.

Golul portughezului il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Ronaldo criza de nervi prim meci, #Ronaldo scos de pe teren de , #stiri Cristiano Ronaldo