Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor a început cu o ”bombă”! Cristiano Ronaldo a deschis scorul, dar a urmat dezastrul. Patru penalty-uri la meciul Sevilla - Salzburg

Marti, 14 Septembrie 2021, ora 21:57
17646 citiri
Cristiano Ronaldo

Marți seară, de la ora 19.45, au avut loc primele două meciuri din actualul sezon al Ligii Campionilor, Young Boys Berna - Manchester United și FC Sevilla - FC Salzburg.

”Bomba” s-a produs la Berna, acolo unde Manchester United a fost învinsă de Young Boys cu 2-1, gol decisiv marcat în prelungirile meciului.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru United (min.13), însă fundașul Wan-Bissaka i-a lăsat pe ”diavoli” în 10 oameni, fiind eliminat în minutul 35.

Young Boys a întors rezultatul în repriza secundă, prin Ngamaleu (min.66) și Siebatcheu (min. 90+5), ultimul marcând golul victoriei după o gafă colosală a englezului Lingard, care a greșit pasa spre propriul portar.

Într-un alt meci, pe teren propriu, FC Sevilla n-a reușit să câștige cu FC Salzburg, scor 1-1, rezultat stabilit din două penalty-uri, Rakitic (min.42), respectiv Sucic (min.21).

Austriecii au mai ratat două penalty-uri, în minutul 13 (Adeyemi) și în minutul 37 (același Sucic), iar Sevilla a jucat cu un fotbalist mai puțin din minutul 50, după eliminarea lui El-Nesyri.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#cristiano ronaldo, #Liga Campionilor, #manchester united, #bomba , #stiri Cristiano Ronaldo