Scântei la Manchester United după eșecul cu Aston Villa, pe teren propriu. Cristiano Ronaldo n-a fost lăsat să bată un penalty!

Sambata, 25 Septembrie 2021, ora 18:04
6650 citiri

Manchester United a fost învinsă acasă de Aston Villa, scor 1-0, în etapa a șasea din Premier League, acesta fiind primul meci în care Cristiano Ronaldo n-a marcat de la revenirea la gruparea de pe ”Old Trafford”.

Golul a fost înscris de Hause, în minutul 88. În minutul 90+3, United a ratat un penalty prin Bruno Fernandes, care n-a găsit spațiul porții.

Cristiano Ronaldo a cerut să bată el penalty-ul, dar Bruno Fernandes l-a ignorat, iar Pogba i-a spus lui Ronaldo să îl lase pe Bruno să execute.

După ce a văzut ratrea colegului său, Cristiano Ronaldo a părăsit terenul vizibil iritat.

Formaţia Manchester United a făcut o deplasare cu avionul de doar zece minute pentru meciul cu Leicester City, pe care l-a pierdut, sâmbătă, cu scorul de 2-4, în Premier League....
Urmașul Angelei Merkel la șefia creștin-democraților germani își asumă eșecul în alegeri: ”Am obţinut un rezultat amar”
Armin Laschet, liderul Uniunii Creştin-Democrate, şi-a asumat sâmbătă, 16 octombrie, 'responsabilitatea' eşecul la alegerile federale din Germania de la sfârşitul lunii septembrie,...