Viteza uluitoare cu care aleargă Cristiano Ronaldo la 36 de ani. A fost cel mai rapid de pe teren

Marti, 21 Septembrie 2021, ora 14:34
6004 citiri
Cristiano Ronaldo

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo continuă să impresioneze la vârsta de 36 de ani. El a reuşit să fie cel mai rapid jucător de pe teren în meciul West Ham United - Mabchester United, conform news.ro.

Potrivit clubului din Manchester, Ronaldo a atins viteza de 32,51 de kilometri pe oră în acea întâlnire.

Mult mai tinerii jucători Aaron Wan-Bissaka, 23 de ani, tot de United, şi Jarrod Bowen, de la West Ham, au fost înregistraţi cu viteze de 32,41 km/h, respectiv 31,29 km/h.

Revenit de curând la Manchester United, Ronaldo a reuşit să marcheze de patru ori în trei meciuri.

În partida disputată duminică, la Londra, Ronaldo a marcat în minutul 35 golul de 1-1, apoi Lingard a adus victoria oaspeţilor, în minutul 89.

În jocul de la Berna din Liga Campionilor, pierdut de United cu 2-1, cu Young Boys, vedeta portugheză a fost autorul reuşitei oaspeţilor.

La primul său meci de la revenirea la Manchester, el a înscris de două ori în victoria echipei antrenate Ole Gunnar Solskjaer în partida încheiată cu 4-1.

Chelsea, Liverpool şi Manchester United sunt pe primele trei locuri ale clasamenmtului din premierl League, cu câte 13 puncte în 5 etape.

Jurgen Klopp s-a enervat pe un jurnalist norvegian! "Un nătărău lipsit de grație" VIDEO
Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei. Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri,...
Manchester United - Liverpool, meci de poveste pe ”Teatrul viselor”, cu calificarea pe masă. 7 goluri și răsturnări de scor
Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei. Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri....
#cristiano ronaldo, #viteza, #teren, #manchester united , #stiri Cristiano Ronaldo