Cristina Neagu, acuze fără precedent la adresa echipei lui Tadici: "Oribil. Jenant. Cu alții vă dați la o parte"

Joi, 26 Mai 2022, ora 20:45
4722 citiri
Cristina Neagu

Cristina Neagu a explodat după victoria echipei sale, CSM București, la Zalău.

CSM București a câștigat cu 26-24 partida din deplasare cu Zalăul lui Gheorghe Tadici și rămâne în cursa pentru titlu. Echipa lui Tadici a condus la patru goluri în prima repriză și a avut avantaj de un gol chiar și în minutul 53. Echipele erau la egalitate în minutul 58, dar CSM s-a desprins pe final la două goluri.

Cristina Neagu a spus că CSM-ul a luptat și contra arbitrilor și a acuzat Zalăul că s-a dat la o parte cu alte echipe, iar cu CSM și-a dat viața.

"Cu noi vă dați viața, cu alții vă dați..la o parte. Și n-ar fi asta o problemă, dacă totul ar fi fair-play. La Zalău, câștigătoarea se stabilește dinainte. Norocul nostru că am reușit să rezistăm, a câta oară, 7 contra 9. Oribil, jenant, iar handbalul nu merge într-o direcție bună. Proud of us girls💙", a scris Cristina Neagu pe facebook.

Cu o etapă înainte de final, Rapid București are un punct în fața lui CSM București. Giuleștencele au meci greu în ultima etapă, pe terenul celor de la Vâlcea, iar CSM joacă acasă cu Baia Mare. Partidele decisive au loc duminică, 29 mai.

Ce-a făcut CSM București în primul meci fără Cristina Neagu, aflată în doliu
Campioana CSM Bucureşti a învins miercuri, în deplasare, formaţia Gloria Bistriţa, în derby-ul etapei a XXI-a a Ligii Naţionale. Victoria a fost dedicată căpitanului Cristina Neagu, care...
Cristina Neagu e în doliu: ”Se mândrea mereu cu fiica sa!” Anunțul clubului CSM
Campioana CSM Bucureşti a transmis, marţi, un mesaj public de condoleanţe Cristinei Neagu, al cărei tată a decedat. ”Întregul club CSM Bucureşti este alături de Cristina Neagu în...