Ce-a făcut CSA Steaua în prima etapă a play-off-ului pentru promovare în Superliga

Joi, 16 Martie 2023, ora 20:31
1771 citiri
CSA Steaua, debut cu victorie în play-off

Echipa bucureşteană CSA Steaua a învins joi, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Unirea Dej, în prima etapă a play-off-ului din Liga 2.

În primul meci din play-off-ul de promovare a Ligii 2, CSA Steaua s-a impus cu corul de 3-0 în faţa echipei Unirea Dej. Gazdele au deschis scorul în minutul 41, printr-un autogol al lui Buta.

Imediat după pauză Chunchukov a majorat scorul la 2-0 cu o lovitură de cap, iar rezultatul final a fost stabilit de Trică, în minutul 73.

CSA Steaua nu are drept de promovare în acest sezon.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...