Corecție dură pentru maghiarii care au reprezentat România în Youth League

Miercuri, 05 Octombrie 2022, ora 17:53
5273 citiri
Csikszereda a fost eliminată din Youth League FOTO facebook

Formaţia AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, care a reprezentat România în Youth League, Liga Campionilor echipelor de tineret, a primit o corecție dură în primul tur.

Csikszereda a fost învinsă cu 4-0 de Galatasaray în manşa secundă a turului 1, în deplasare. Au marcat Almazbekov ’58, ’65, Akman ’73 (penalti) şi Dogan ’80.

În meciul tur, la Miercurea Ciuc, scorul a fost 1-1.

Galatasaray va întâlni în turul doi câştigătoarea confruntării dintre FC Rukh Lviv (Ucraina) şi Zaglebie Lubin (Polonia).

AFK Csikszereda a participat în UEFA Youth League din postura de câştigătoare a Ligii Elitelor U19 în sezonul precedent.

Brazilia a pierdut surprinzător ultimul meci din grupă, scor 0-1, în fața Camerunului, un rezultat neașteptat care putea să-i coste pe sud-americani locul întâi în grupă. Unicul gol al...
Cea mai tare glumă care a apărut după eliminarea Germaniei de la Mondiale FOTO
Germania era socotită una dintre formațiile cu șanse reale la câștigarea Campionatului Mondial de fotbal, dar va pleca acasă după faza grupelor. Eșecul campaniei nemților de la turneul...