Și CSM București pierde în sferturile Ligii Campionilor, dar calificarea în Final Four se joacă peste o săptămână

Duminica, 30 Aprilie 2023, ora 18:35
2449 citiri
Crina Pintea

Vicecampioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia daneză Team Esbjerg, scor 32-28 (17-13), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul, pentru un loc la turneul Final Four, va avea loc în 7 mai, la Bucureşti.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Arntzen 10, Neagu 7, pentru CSM Bucureşti, respectiv Mork 8 goluri, Ingstad 6, pentru Team Esbjerg.

Manşa retur se va disputa la Bucureşti, în 7 mai, pentru un loc la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.

Tot duminică a evoluat şi campioana Rapid Bucureşti în turul sferturilor de finală ale competiţiei, fiind învinsă pe teren propriu de deţinătoarea trofeului, Vipers, scor 31-25. Returul va avea loc în 6 mai, în Norvegia.

Turneul Final Four va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Borna impresionantă atinsă de rusul Medvedev la ATP Miami după calificarea în sferturi
Tenismanul rus Daniil Medvedev s-a calificat, marţi, în sferturi la Mastersul ATP de la Miami, el reuşind să obţină a 350-a victorie a carierei în faţa germanului Dominik Koepfer....
#CSM Bucuresti, #esbjerg, #Liga Campionilor, #sferturi, #final four , #stiri handbal