CSM Bucuresti e finalista in Cupa Romaniei la handbal feminin

Sambata, 05 Septembrie 2020, ora 20:11
4473 citiri

CSM Bucuresti s-a calificat in finala Cupei Romaniei la handbal feminin, dupa ce a intrecut-o pe SCM Gloria Buzau cu scorul de 30-16 (14-6), sambata seara, in a doua semifinala a competitiei, desfasurata in Sala Polivalenta "Ioan Kunst-Ghermanescu" din Capitala.

Detinatoarea trofeului s-a impus fara emotii si va juca duminica finala cu SCM Ramnicu Valcea, care a dispus in prima semifinala de CS Rapid Bucuresti cu 30-23 (14-10).

Aceasta va fi a treia finala consecutiva intre cele doua echipe, "tigroaicele" castigand ambele trofee pana acum.

Pentru CSMB au inscris Cristina Neagu 5 goluri, Siraba Dembele 4, Alexandrina Barbosa 4, Cribna Pintea 4, Laura Moisa 3, Elizabeth Omoregie 3, Carmen Martin 2, Gabriela Perianu 2, Stefania Jipa 1, Martine Smeets 1, Barbara Lazovic 1.

Golurile echipei buzoiene au fost reusite de Elena Livrinikj 8, Ada Moldovan 4, Oana Cirstea 2, Alexandra Subtirica-Iovanescu 1, Raluca Petrus 1.

Duminica, finala mica va avea loc de la ora 11:30, in Sala Polivalenta din Bucuresti, iar meciul pentru trofeu se va juca de la ora 18:00, in aceeasi arena.

Meci superb în finala Cupei României: cine a pus mâna pe trofeu
Campioana CSM Bucureşti a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României, duminică, după finala cu Dunărea Brăila, la Turneul Final Four al competiţiei, scor 32-27 (17-13). Gloria Bistriţa...
Cristina Neagu a jucat împotriva Rapidului la câteva zile după decesul tatălui. Cum s-a terminat partida
Campioana CSM Bucureşti este prima finalistă a Cupei României, după ce a eliminat sâmbătă, la Turneul Final Four de la Brăila, vicecampioana Rapid Bucureşti, scor 27-23 (16-10), în prima...
#CSM Bucuresti, #handbal feminin, #cupa romaniei, #finala Cupa Romaniei , #handbal