CSM București, eșec dureros în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor. Echipa Cristinei Neagu are un adversar tare în play-off

Duminica, 18 Februarie 2024, ora 16:39
2622 citiri
Cristina Neagu

CSM București a jucat la Odense având o miză importantă pe masă: locul doi la finalul grupei. "Tigroaicele" au pierdut și au căzut pe patru.

CSM București a pierdut cu 29-25 meciul cu Odense juca în Danemarca, ultima partidă din grupele Ligii Campionilor.

Dacă ar fi câștigat la Odense, CSM București ar fi terminat grupa pe locul doi și ar fi mers direct în sferturile de finală.

Așa, CSM a căzut pe locul patru și va juca în play-off-ul Ligii Campionilor cu Krim Ljulbljana, locul 5 în Grupa B.

Grupa A a fost câștigată de Gyor, Odense a terminat pe doi, iar Brest pe trei.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Meci superb în finala Cupei României: cine a pus mâna pe trofeu
Campioana CSM Bucureşti a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României, duminică, după finala cu Dunărea Brăila, la Turneul Final Four al competiţiei, scor 32-27 (17-13). Gloria Bistriţa...