CSM Bucuresti castiga cu mari emotii finala mica a Ligii Campionilor

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Duminica, 13 Mai 2018, ora 17:47
10346 citiri

CSM Bucuresti a castigat cu foarte mari emotii finala mica a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Dupa infrangerea suferita sambata in primul meci din Final Four, scor 20-26 cu Gyor, "tigroaicele" s-au impus duminica in fata rusoaicelor de la Rostov Don cu 31-30 si au incheiat competitia pe locul al treilea.

Este aceeasi pozitie ocupata si in editia de anul trecut a Champions League.

Campioana Romaniei a inceput foarte bine partida, reusind sa se distanteze inca din primele minute in fata unei adversare care a folosit mai multe jucatoare din linia a doua.

Diferenta de pe tabela a fost chiar si de 8 goluri, iar scorul la pauza a fost de 19-14 in favoarea jucatoarelor noastre.

Rostov a echilibrat partida in ultimul sfert de ora, pe final de joc rusoaicele reusind chiar sa egaleze.

"Tigroaicele" au gestionat insa bine ultimele minute, au luat un avans de trei goluri si au reusit sa ramana in avantaj pana la fluierul de final.

CSM Bucuresti incheie astfel pe locul al treilea editia 2017/2018 a Ligii Campionilor, una in care aveau ca obiectiv castigarea trofeului.

CSM Bucuresti - Rostov Don 31-30

Min.60 Final de meci! CSM castiga la limita finala mica a Ligii Campionilor!

Min.57 Ratam incredibil de doua ori in pozitie de unu la unu cu portarul!

Min.55 Gol Gullden! Se pastreaza diferenta!

Min.52 Final incendiar de meci. CSM isi revine si avem o diferenta de 3 goluri pe tabela!

Min.49 Gol Neagu! Avem un avans de un gol la intrarea in ultimele 10 minute.

Min.47 Avem egalitate!

Min.47 Ratam incredibil de mult si rusoaicele vin la un gol in spatele CSM-ului.

Min.44 Rostov se apropie la 3 goluri de CSM pe fondul unui joc slab al fetelor noastre.

Min.40 Jorgensen inscrie golul ei cu numarul sase din aceasta partida!

Min.37 Inca un gol de pe linia de 9 metri pentru noi!

Min.35 Jorgensen marcheaza cu pamantul si diferenta de 5 goluri de pe tabela se pastreaza.

Min.33 Gullden puncteaza si pare cea mai buna jucatoare a CSM-ului in aceasta partida.

Min.31 Incepe repriza secunda.

___________________

Min.30 Finalul primei reprize! 19-14 este scorul la pauza.

Min.28 Udristoiu este irezistibila pe extrema in aceasta prima repriza.

Min.28 Curea ne scoate din criza minora cu un gol frumos.

Min.27 Ratam si revin usor rusoaicele pe tabela.

Min.24 Udristoiu marcheaza de pe extrema dreapta, 8 goluri diferenta acum!

Min.22 Gol Neagu! CSM ajunge deja la 15 goluri marcate.

Min.21 Eliminare si in tabara noastra, Jorgenson este trimisa pe banca doua minute.

Min.20 Gullden mai puncteaza o data de la 7 metri, Rostov este in inferioritate.

Min.18 Gol Curea! Rostov este la pamant in aceste minute!

Min.17 Contra a CSM-ului si un nou gol! Neagu paseaza inca o data decisiv! Scorul este 12-5 si campioana Romaniei pare ca este in control.

Min.17 Neagu marcheaza cu un sut cu pamantul!

Min.15 Gullden inscrie de la 7 metri!

Min.14 Recuperam foarte bine, Neagu o lanseaza pe Curea pe contraatac, iar aceasta inscrie pentru 9-5.

Min.12 Meci intens in prima jumatate a reprizei I, CSM ramane in avantaj.

Min.11 Per Johansson o trimite in teren pe Cristina Neagu.

Min.8 Udristoiu inscrie un gol frumos, dupa o actiune de nota 10!

Min.8 Gullden reuseste al doilea ei gol din acest meci!

Min.6 Mehmedovic inscrie si CSM se distanteaza la 3 goluri.

Min.5 Destul de multe atacuri ratate de ambele formatii pana acum.

Min.3 Incep sa vina golurile dupa cateva atacuri ratate de ambele parti.

Min.1 Gol la primul atac pentru CSM!

Min.1 Cu cateva minute de intarziere, arbitrele fluiera startul partidei. Primul atac apartine CSM-ului.

16:10 - Intra in teren handbalistele noastre!

Citeste aici cronica duelului dintre CSM Bucuresti si Gyor

INFO: CSM si Rostov s-au intalnit si in faza a doua a grupelor din Liga, romancele obtinand o remiza pe teren propriu si pierzand la limita in Rusia.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#CSM Bucuresti Liga Campionilor, #CSM Bucresti Rostov Champions League , #Liga Campionilor