CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin

Sambata, 13 Aprilie 2019, ora 22:28
7205 citiri

CSM Bucuresti a fost eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin de formatia franceza Metz.

Dupa infrangerea la cinci goluri din meciul tur, CSM Bucuresti avea nevoie de o minune in confruntarea retur, dar a pierdut din nou.

Scorul final a fost 23-22 in favoarea frantuzoaicelor, dupa o partida in care CSM a inceput tare, dar nu a putut mentine ritmul.

"Tigroaicele" au avut un avans de doua goluri constant in primele minute ale meciurilor, dar au picat din minutul 20, iar Metz a reusit sa intre la pauza cu 11-9.

In partea secunda, jocul a fost dominat de Metz, care in cele din urma a obtinut o calificare facila.

Dupa eliminarea din Liga Campionilor, pentru CSM Bucuresti urmeaza o vara agitata, urmand sa aiba un nou antrenor si