CSM Bucuresti, invinsa categoric in semifinalele Ligii Campionilor

Sambata, 06 Mai 2017, ora 20:17
22263 citiri

CSM Bucuresti a fost invinsa sambata seara in semifinalele Ligii Campionilor de Vardar Skopje, intr-o partida jucata la Budapesta.

Echipa din Macedonia s-a impus cu 38-33 si va juca finala mare a celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu Gyor.

De partea cealalta, CSM, campioana en-titre, va evolua in finala mica impotriva Buducnost-ului Cristinei Neagu.

Campioana Romaniei a avut o prima repriza deplorabila, in care a fost condusa chiar si la 10 goluri si a ratat trei lovituri de la 7 metri consecutive, iar calificarea se poate spune ca a fost jucata inca de la pauza.

In repriza secunda, Gullden si compania au recuperat 3 goluri, e drept si pe fondul relaxarii macedonencelor, dar in zadar.

O calificare meritata pentru Vardar, care a aratat un handbal spectaculos, in timp ce fetele noastre au parut complet iesite din joc in multe momente.

Finala mica impotriva lui Buducnost e programata duminica, de la ora 16:15.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CSM Bucuresti si Vardar Skopje (Macedonia, contand pentru semifinalele editiei 2016/2017 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Desfasurarea partidei:

CSM Bucuresti - Vardar 33-38

FINAL: Victorie categorica obtinuta de Vardar.

min.59 - Gol Niombla, dar e prea tarziu.

min.59 - Gol superb marcat de Vardar.

min.59 - Gol de la 7 metri marcat de Niombla.

min.58 - Bazaliu isi trece si ea numele pe lista marcatorilor.

min.57 - Radisevic marcheaza cu o bolta si scorul devine 37-30.

min.57 - Marcheaza si Gullden.

min.56 - Niombla e eliminata pentru proteste. Prima eliminare in tabara noastra.

min.55 - Gol Lekic si putem spune ca Vardar e calificata in finala mare.

min.55 - Gol Curea si suntem din nou la 6 goluri distanta.

min.54 - Inscriu insa imediat macedonencele.

min.54 - Puncteaza Linnea Torstenson si ne apropiem la 6 goluri.

min.53 - Gol CSM pentru Lobach.

min.53 - Penezici marcheaza superb, iar Per Johansson cere TIME OUT.

min.51 - Lobach puncteaza din nou.

min.50 - Un nou gol norocos pentru Vardar.

min.50 - Iulia Curea inscrie si ea si ne apropiem la 7 goluri.

min.48 - Lobach marcheaza pentru CSM.

min.47 - Gol norocos pentru Lekic.

min.45 - Gol Martin si diferenta e din nou de 8 goluri.

min.45 - Niombla puncteaza de la 7 metri, iar Vardar e din nou in inferioritate.

min.44 - Inca un gol pentru Vardar.

min.43 - Gol Vardar si gruparea din Macedonia a ajuns la 30 de goluri marcate.

min.42 - Niombla are un inceput excelent de repriza.

min.42 - Inca un gol pentru macedonence.

min.42 - Gol marcat de Vardar.

min.41 - TIME OUT cerut de Vardar.

min.40 - Niombla puncteaza si reducem la 7 goluri.

min.38 - Niombla marcheaza de la 7 metri.

min.38 - Inca o eliminare tabara lui Vardar.

min.38 - Doua goluri intr-un minut si Vardar se desprinde la 10 goluri.

min.37 - Punteaza si Linnea Torstenson.

min.37 - Inca un gol pentru Vardar.

min.36 - Vardar inscrie insa aproape imediat si diferenta de 8 goluri se reface.

min.35 - Niombla marcheaza si ne apropiem la 7 goluri.

min.34 - Majda Mehmedovic marcheaza pe contraatac.

min.33 - Gol Vardar prin Lekic. Doua goluri in inferioritate reusite de macedonence.

min.32 - Linnea Torstenson raspunde cu un gol frumos.

min.32 - Lazovic marcheaza de la mare distanta.

ora 19:40 - A inceput repriza secunda

ora 19:39 - Presedintele lui CSM Bucuresti lanseaza niste acuzatii halucinante:

Presedinele lui CSM Bucuresti: Fetele au acuzat niste stari ciudate, nu stiu ce s-a pus in mancare sau apa

PAUZA: 8 goluri avans pentru Vardar, dupa o repriza slaba a campioanelor noastre. La felul cum a aratat partida in aceasta prima repriza, doar o minune ne poate duce in finala mare.

min.30 - Cartonas rosu in tabara lui Vardar, pentru Kmyrova.

min.29 - Carmen Martin marcheaza pe contraatac in ultima secunda.

min.29 - Gol marcat de Vardar.

min.29 - Gnonsiane Niombla inscrie pe contraatac si reduce din handicap.

min.28 - Gol marcat de Linnea Torstenson.

min.28 - Oana Manea scoate o eliminare si o lovitura de la 9 metri.

min.28 - Doua interventii bune ale Paulei Ungureanu.

min.26 - Majda Mehmedovic marcheaza si ea primul ei gol, din extrema stanga.

min.25 - Vardar ajunge la 20 de goluri marcate in 25 de minute!

min.25 - Gol frumos marcat de Linnea Torstenson.

min.25 - O noua eliminare de 2 minute in tabara macedonencelor.

min.25 - Noi ratam, ele marcheaza.

min.24 - De necrezut, ratam a treia lovitura de la 7 metri consecutiva. Din nou Gullden.

min.21 - Pierdem din nou mingea si Vardar inscrie pe contraatac: 10 goluri diferenta!

"Daca vreti sa plecam acasa, plecam, chem soferul si plecam. Daca vreti sa ramanem, puneti mana si jucati ceva" - a tunat Per Johansson (antrenor CSM).

min.21 - Inca un gol pentru Vardar si Johansson cere TIME OUT.

min.20 - Macedonencele puncteaza din toate pozitiile si se desprind la nu mai putin de 8 goluri.

min.19 - Marcheaza Vardar si raspunde Saurina, dar diferenta ramane de 6 goluri.

min.18 - O noua lovitura de la 7 metri irosita de ale noastre, de data aceasta prin Carmen Martin.

min.18 - Desi in inferioritate, Vardar puncteaza pentru 13-7.

min.17 - Isabelle Gullden rateaza lovitura de la 7 metri.

min.17 - 7 metri pentru CSM Bucuresti si prima eliminare in tabara macedonencelor.

min.16 - TIME OUT cerut de Vardar.

min.15 - Inca un gol pentru Oana Manea, la scurt timp dupa ce Vardar a inscris golul cu numarul 12.

min.15 - Martin puncteaza cu o aruncare de la 9 metri.

min.14 - Vardar marcheaza doua goluri intr-un interval de 20 de secunde.

min.13 - Oana Manea recupereaza si inscrie de pe semicerc.

min.12 - Bradeanu puncteaza cu o aruncare superba de la 9 metri.

min.10 - Penezici e de-a dreptul incredibila in acest start de meci.

min.9 - La fel de rapid inscrie si Gullden, care a ajuns la 3 goluri marcate.

min.9 - Raspunde Lekic cu un gol rapid.

min.9 - Gullden marcheaza primul gol din actiune al lui CSM.

min.8 - Inca un gol pentru Penezici si, dupa 8 minute, scorul e 7-1 in favoarea lui Vardar!

min.8 - Penezic pare de neoprit, in timp ce fetele noastre se intrec in ratari.

min.7 - Inca un gol pentru macedonence si scorul devine 5-1.

min.4 - Pierdem din nou mingea usor si Lazovic inscrie cu o aruncare in forta.

min.3 - Inceput foarte bun de meci pentru Vardar, care face 3-1.

min.3 - Isabelle Gullden inscrie primul gol al nostru, dintr-o lovitura de la 7 metri.

min.1 - Pierdem mingea repede si Vardar marcheaza din nou.

min.1 - Penezic, cea mai periculoasa jucatoare a macedonencelor, deschide scorul.

ora 18:46 - STARTUL PARTIDEI! Primul atac il are Vardar

ora 18:35 - Fanii maghiari au afisat un banner ostil la adresa Romaniei:

Mesaj ironic la adresa Romaniei afisat de fanii maghiari la meciul lui CSM Bucuresti din semifinalele Ligii Campionilor

ora 17:47 - Gyor e prima echipa calificata in finala mare, dupa ce a trecut de Buducnost-ul Cristinei Neagu, cu 26-20.

Cristina Neagu, invinsa in semifinalele Ligii Campionilor

INFO: Partida se joaca la Budapesta si poate fi urmarita in direct la TV pe Digi Sport 1 si Dolce Sport 1.

INFO: Castigatoarea va merge in finala mare, in timp ce invinsa va disputa finala mica. Ambele finale vor avea loc duminica, in capitala Ungariei.

INFO: In cealalta semifinala se intalnesc Gyor (Ungaria) cu Buducnost (Muntenegru).

INFO: Anul trecut, CSM si Vardar s-au intalnit de asemenea in semifinale, iar bucurestencele s-au impus cu 27-21.

Echipa CSM Bucuresti: Paula Ungureanu, Jelena Grubsic, Alina Iordache (portari), Carmen Martin, Simone Bohme, Iulia Curea, Majda Mehmedovic, Critina Nan, Oana Manea, Anastasia Lobach, Bianca Bazaliu, Linnea Torstenson, Gnonsiane Niombla, Isabelle Gullden, Elena Dache, Aurelia Bradeanu, Camille Ayglon-Saurina.

Antrenor: Per Johansson.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#CSM Bucuresti eliminata Liga, #LIVE meci CSM Vardar, #CSM Bucuresti Liga Campionilor , #Liga Campionilor