CSM Bucuresti si-a aflat adversarele din Final Four-ul Ligii Campionilor

Duminica, 16 Aprilie 2017, ora 08:26
18048 citiri

"Tigroaicele" de la CSM Bucuresti isi cunosc adversarele din faza finala a Ligii Campionilor la handbal feminin, Final Four.

Acestea sunt Buducnost, echipa la care evolueaza Cristina Neagu, Vardar si Gyor.

Formatia din Macedonia a trecut in sferturile de finala de danezele de la FC Midtjylland, pe care le-au invins in ambele partide.

Dupa o victorie la doua goluri diferenta in deplasare, scor 28-26, Vardar a trecut si pe teren propriu de FCM cu 26-24, insa a avut ceva emotii in debutul reprizei secunde, atunci cand nordicele conduceau pe tabela cu un avantaj de trei goluri.

Pentru echipa din Macedonia este a patra calificare consecutiva in Final Four-ul Ligii Campionilor.

Citeste aici cum s-a calificat CSM Bucuresti in Final Four

Buducnost, echipa Cristinei Neagu, nu a avut niciun fel de emotie in sferturi, cu Larvik.

O victorie consistenta in partida tur, la 14 goluri diferenta, a facut ca mansa secunda sa fie o simpla formalitate pentru clubul din Muntenegru, care chiar si asa a mai invins o data echipa norvegiana, de aceasta data la "numai" cinci goluri diferenta, scor 35-30.

Unguroaicele de la Gyor au devenit a patra echipa calificata in faza finala a Ligii Campionilor dupa o victorie categorica in returul de acasa cu Metz Handball, scor 28-22.

In tur, frantuzoaicele s-au impus cu un surprinzator 32-31, insa nu au putut tine ritmul in mansa secunda.

Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin va avea loc in perioada 6-7 mai, in Budapesta, in prima zi urmand a se disputa semifinalele, iar in cea de-a doua finalele.

CSM Bucuresti este detinatoarea trofeului Ligii Campionilor.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#CSM Bucuresti rezultat Liga Campionilor, #Liga Campionilor handbal Final Four, #echipe calificate Liga Campionilor handbal , #Liga Campionilor