CSM Bucuresti, victorie decisiva in grupe si calificare in sferturile Champions League

Vineri, 03 Martie 2017, ora 21:32
13701 citiri

CSM Bucuresti a obtinut o victorie extrem de importanta in grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana en-titre a Europei a trecut cu scorul de 28-26 de slovenele de la Krim Ljublijana, obtinand matematic calificarea in sferturile de finala.

Inaintea partidei, cele doua echipe erau despartite de numai un punct in clasamentul Grupei II Principale, pe locurile 4 si 5, astfel ca "tigroaicele" erau obligate sa se impuna pentru a merge in sferturi.

Romancele au inceput bine jocul si s-au distantat din primele minute, insa lipsa de concentrare pe final de prima repriza le-a permis adversarelor sa reintre in joc si sa se apropie la numai doua goluri, scorul la pauza fiind 14-12.

In partea secunda lucrurile au mers chiar mai rau, Krim egaland si preluand apoi conducerea, avand un avantaj de doua goluri la jumatatea reprizei.

A fost momentul in care antrenorul Rosca a solicitat time-out, elevele sale revenind superb. CSM a egalat, dupa care a condus ostilitatile pana la final, impunandu-se fara mari emotii in ultimele minute.

Cu o etapa ramasa pana la finalul grupelor principale, CSM nu mai poate pierde locul 4, fiind astfel calificata in faza sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#CSM Bucuresti Krim rezultat, #CSM Bucuresti Liga Campionilor, #CSM Liga Campionilor handbal , #Liga Campionilor