Incidente la meciul dintre Ferencvaros si CSM Bucuresti: Cu ce au aruncat fanii maghiari in Paula Ungureanu

Sambata, 15 Aprilie 2017, ora 21:03
22865 citiri

Intalnirea dintre Ferencvaros si CSM Bucuresti, din mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, a fost marcata de incidentele create de fanii maghiari in repriza secunda.

Cu un sfert de ora inainte de finalul intalnirii, fanii maghiari au aruncat in directia portaritei Paula Ungureanu cu monezi si... pahare de bere!

"Nu vreau sa folosesc un cuvant urat la adresa fanilor maghiari. Au aruncat cu un pahar de bere in ea. Putea sa se accidenteze", a dezvaluit Aurelia Bradeanu, la Dolce Sport.

Paula a gesticulat nervoasa inspre arbitri, iar partida a fost intrerupta aproximativ 10 minute, perioada in care organizatorii s-au chinuit sa-i potoleasca pe fani.

In tot acest timp, fanii maghiari au injurat-o si huiduit-o pe goalkeepera romana.

CSM Bucuresti s-a calificat, sambata seara, in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin.

Dupa victoria de la Bucuresti, cu 30-25, campioana Romaniei s-a impus si in returul de la Budapesta, cu Ferencvaros, scor 27-26.

CSM Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul Ligii Campionilor

Final Four-ul va avea loc in perioada 6-7 mai, la Budapesta. Se vor juca mai intai semifinalele, pe 6 mai, apoi cele doua finale (mare si mica) pe 7 mai.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#incidente Ferencvaros CSM Bucuresti, #Paula Ungureanu suporteri maghiari , #Liga Campionilor