CSM Bucuresti a pierdut matematic locul 2 in grupa principala de Champions League. Ce adversar o asteapta in sferturi

Duminica, 03 Martie 2019, ora 17:59
8332 citiri

CSM Bucuresti si-a aflat intr-o foarte mare proportie viitoarea adversara din sferturile de finala ale Champions League la handbal feminin, asta dupa ce echipa noastra a fost invinsa surprinzator in Slovenia sambata, la Krim Ljubljana.

A fost 23-22 pentru Krim, iar sansele ca echipa din Bucuresti sa mai prinda locul 2 in grupa noastra principala sunt 0, dupa ce duminica Vipers a invins in deplasarea de la Thuringer, scor 29-21 si si-a asigurat matematic pozitia secunda in grupa.

CSM va incheia cel mai sigur pe 3 in grupa, dar pentru acest lucru echipa lui Djukici are nevoie de un rezultat cel putin similar celui pe care Ferencvaros il va inregistra si ea in ultima etapa. Sportivele din Ungaria se afla pe locul 4 in grupa noastra, la egalitate de puncte cu CSM, 10, dar avem avantajul meciurilor directe la final.

Daca vom incheia grupa pe locul 3, cel mai probabil vom evolua in sferturi cu Rostov pe Don din Rusia, echipa antrenata de selectionerul echipei nationale a Romaniei, Ambros Martin.

Rostov e clasata pe locul 2 in cealalta grupa principala, cu 11 puncte, unul peste Buducnost Podgorica.

CSM Bucuresti a castigat Liga Campionilor in 2016, iar din vara formatia va fi antrenata de Thomas Ryde, Suedia, fostul antrenor al nationalei Romaniei, care va avea la dispozitie o echipa stelara, cu Pintea, Dedu, Perianu, Klikovac, Martin etc.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#CSM Bucuresti isi cunoaste posibila adversara, #CSM Bucuresti versus Rostov sferturi Liga , #stiri CSM Bucuresti