CSM Bucuresti obtine o victorie extrem de importanta in Champions League

Duminica, 04 Martie 2018, ora 17:17
5785 citiri

Gruparea de handbal feminin CSM Bucuresti, fosta campioana a Europei, a obtinut o noua victorie in grupele principale ale Ligii Campionilor.

Victoria a fost una spectaculoasa petru CSM in fata celor de la FC Midtjylland din Danemarca, scor 29-24.

Partida a fost totusi una cu multe emotii pentru fetele noastre, care mai ales in prima repriza s-au vazut in multe momente dominate de sportivele nordice. Care de altfel au si condus mult timp pe tabela, pana spre finalul primului mitan, unul pe care l-am terminat totusi in avantaj, scor 13-12.

In ultimul sfert de ora al jocului a venit descatusarea fetelor noastre, Neagu si compania marcand gol dupa gol in poarta danezelor care practic s-au vazut fara solutii.

Este a 5-a victorie de pe teren propriu pentru fetele noastre in Liga Campionilor in acest sezon, in cel de-al 6-lea CSM inregistrand un egal, cu Rostov pe Don.

In ultima partida din grupe, CSM va merge in Rusia intr-o deplasare extrem de importanta pentru definitivarea clasamentului.

Paula Ungureanu a fost de departe MVP-ul partidei, cu 18 interventii extrem de utile pentru noi, 10 in prima parte, apoi 8 in partea secunda.

In meciul de la Rostov, CSM Bucuresti are nevoie de un rezultat de egalitate cu cel putin 22 de goluri marcate pentru a ramane pe 2 si astfel pentru a avea un adversar mai facil in sferturi, cel mai probabil Ferencvaros.

Iata marcatoarele noastre duminica: Gullden 2, Curea 2, Neagu 6, Jorgensen 1, Manea 2, Kurtovic 6, Niombla 3, Hagman 4, Mehmedovic 2.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#CSM Bucuresti castiga cu Midtjylland, #CSM Bucuresti noua mare victorie Liga , #stiri CSM Bucuresti