CSM Bucuresti si-a aflat adversara din sferturile Champions League

Duminica, 11 Martie 2018, ora 20:20
7940 citiri

Gruparea de handbal feminin CSM Bucuresti si-a aflat duminica seara viitoarea adversara din faza sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Dupa ce a fost invinsa sambata de Rostov pe Don din Rusia, la capatul unui meci dramatic, scor 24-25, CSM a terminat grupa principala pe locul 3 si urma sa joace cu locul 2 din cealalta grupa, una dintre echipele Metz sau Ferencvaros.

A fost sa fie echipa franceza Metz, care a invins duminica pe fetele de la Thuringer cu 35-29, ocupand locul 2 in grupa principala 2. Maghiarele de la Ferencvaros au pierdut jocul cu Bietigheim, 27-23, terminand grupa pe 3, urmand sa dea piept cu Rostov.

Jocul cu Metz va avea loc in doua manse, iar turul va fi pe 7/8 aprilie.

Celelalte doua sferturi de finala se vor juca intre Gyor - Buducnost si Vardar - FC Midtjylland.

Anul trecut, tot in sferturi, CSM Bucuresti trecea in dubla mansa de Ferencvaros, echipa peste care a fost foarte aproape sa dea si acum.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#CSM Bucuresti a aflat adversara sferturi, #CSM Bucuresti versus Metz Champions League , #stiri CSM Bucuresti