Victorie categorica pentru CSM Bucuresti in Champions League si calificare matematica in sferturi

Duminica, 10 Februarie 2019, ora 18:00
5553 citiri

Gruparea de handbal feminin CSM Bucuresti a inregistrat o victorie categorica in grupele principale ale Champions League, acolo unde a avut o deplasare in Germania, asigurandu-si calificarea matematica in sferturile de finala ale competitiei.

Fostele campioane ale Europei din 2016 au castigat la Thuringer HC cu scorul de 38-30, aceasta fiind a treia victorie din grupa principala II.

A fost o victorie fara prea mari dificultati pentru "tigroaice", in fata unei echipe antrenate de un german cu origini din Romania, Herbert Muller.

La pauza, fetele noastre au condus la 5 goluri, 17-12.

Pentru CSM au marcat Radicevic 13 goluri, Curea 6, Omoregie 6, Lekic 4, Lazovic 3, Manea 2, Bazaliu 1, Constantinescu 1, Hagman 1, Udristoiu 1, iar de la gazde s-a remarcat Luzumova cu 12 reusite. CSM Bucuresti a urcat pe locul secund in grupa, acumuland 10 puncte si fiind deja sigura de accederea in sferturi.

Iata care este clasamentul in acest moment in aceasta grupa: 1. Gyor ETO 13 puncte, 2. CSM Bucuresti 10, 3. Vipers 8, 4. FTC Budapesta 7, 5. Krim 3, 6. Thuringer 1.

Urmeaza partida de pe teren propriu cu Gyor, pe 23 februarie, acolo unde CSM trebuie sa isi ia revansa dupa esecul teribil din tur, scor 27-36.

Meciurile din grupele principale au loc intre 25 ianuarie - 10 martie 2019, cele eliminatorii din sferturi in 5-7 aprilie (turul) si 12-14 aprilie 2019 (returul), iar Turneul Final Four va avea loc, din nou, la Budapesta, in 11-12 mai 2019.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#CSM Bucuresti victorie categorica Champions League, #CSM Bucuresti bate la Thuringer , #stiri CSM Bucuresti