Victorie pentru CSM Bucuresti, in ultimul meci din grupele Champions League. Duel de foc in sferturi, pentru fetele lui Rosca

de Dan Alexandru
Duminica, 12 Martie 2017, ora 17:54

CSM Bucuresti si-a facut datoria si a castigat ultimul meci din grupa principala II a Champions League la handbal feminin, stabilindu-si singura si viitoarea adversara din sferturile de finala.

Fetele noastre, campioane europene en-titre, au castigat usor la Team Esbjerg din Danemarca, scor 25-20, dupa 12-7 la pauza. Astfel, sportivele antrenate de Aurelian Rosca au terminat grupa principala II pe locul 3 si vor intalni in sferturi pe Ferencvaros din Ungaria.

Daca CSM Bucuresti era invinsa in Danemarca, urma sa joace cu locul 1 din grupa cealalta, si anume Vardar Skopje din Macedonia.

Iata programul complet din sferturi:

Vardar Skopje - FC Midtjylland
CSM Bucuresti - Ferencvaros

Gyor ETO - FC Metz
Buducnost - Larvik

CSM Bucuresti a castigat Liga Campionilor sezonul trecut dupa o finala in care a dispus, chiar la Budapesta, de ETO Gyor.

Partidele din sferturi, in dubla mansa, vor avea loc in luna aprilie.