Cupa Romaniei: O echipa din Liga 2, la un pas de calificarea in finala

Marti, 17 Aprilie 2018, ora 18:58
8011 citiri

Divizionara secunda FC Hermannstadt s-a impus in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei.

Hermannstadt a invins pe teren propriu rivala locala Gaz Metan Medias, scor 1-0.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Bogdan Rusu in minutul 39, cu un sut langa bara.

Din minutul 8, Gaz Metan Medias a evoluat in zece oameni, dupa eliminarea lui Diogo.

Mansa retur va avea loc pe 9 mai, de la ora 17:30.

In cealalta semifinala se intalnesc FC Botosani si CSU Craiova. Prima mansa va avea loc joi.

C.S.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#semifinale Cupa Romaniei, #Hermannstadt Gaz Metan Medias, #Hermannstadt Gaz Metan Medias Live , #meciuri